Словенија останува на ЕП!

Репрезентацијата на Словенија ќе остане и понатаму дел од Европското првенство (ЕП) во ракомет кое се игра во Загреб. Поради неправдите од страна на судиите, словенечките ракометари размислуваа да го...

ЕП ХРВАТСКА 2018 РЕЗУЛТАТИ И ТАБЕЛИ

  Grupa 2 21.01 azurirano

ЕХФ ја одби и втората жалба, Словенија ќе одлучи дали ќе го продолжи настапот на Европското првенство

Второстепената комисија на ЕХФ денеска ја отфрли и втората жалба на Словенечката ракометна федерација во врска со случувањата на дуелот против Германија. Комисијата ја потврди одлуката на првостепената комисија и го...

ХРВАТСКА – БЕЛОРУСИЈА

[video width="1920" height="1080" mp4="http://telma.com.mk/wp-content/uploads/2018/01/CETVRTOK-18-1-2018-2.mp4"][/video]

Промена во македонската репрезентација, Маркоски место Филип Лазаров

Селекторот на Македонија Раул Гонзалес ја направи и првата измена во составот. На местото на Филип Лазаров на листата на играчите за дуелот со Германија ќе биде Велко Маркоски. Настапот...

Македонија против Германија за прво место во групата на ЕП

Македонската ракометна репрезентација против актуелниот европски шампион Германија вечерва ќе го одигра последниот меч од првата фаза на шампионатот во Хрватска. Двете селекции по првите две кола го обезбедија своето...

Шведска ја преслуша Хрватска и ја одведе Србија во главната фаза на ЕП

Шведска ја совлада Хрватска со 35-31 со која го обезбеди првото место во групата А на Европското првенство, но воедно ја одведе и Србија во главната фаза, а Исланд си...

Србија оствари победа, но Шведска за неа ќе решава за Главната фаза

Србија го забележа првиот триумф и остана во игра за пласман во Главната фаза на Европското првенство во Хрватска откако во Сплит на првиот меч од третото последно коло во...

ПРЕГЛЕД на Телма од ЕП ХРВАТСКА 2018 – 18.01.2018

[video width="720" height="576" mp4="http://telma.com.mk/wp-content/uploads/2018/01/Pregled-na-denot-2-18_01_2018.mp4"][/video] Видео преглед на Телма од ЕП ХРВАТСКА 2018 - 18.01.2018  

Лазаров: Победите ни даваат уште поголема самодоверба

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров е презадоволен од почетните две победи на ЕП. „Имаме старт од соништата на едно првенство. Победени се квалитетни ривали Словенија и Црна Гора....