Категорија : win-win

win-win Емисии

„Вин-Вин“ (14.12.2023) – Станува ли се изборен инжинеринг без шанси да видиме државници со мудрост и национална солидарност?

Дејан Дејан
Граѓанска Македонија го губи компасот. Нема светилник, општеството е киднапирано од наративите на политичките секти, нивната војна до истребување полна со вербално насилство, говор на...
win-win Емисии

Вин-Вин 07.12.2023

Дејан Дејан
Криминалот и ендемската корупција се закануваат целосно да го деградираат општеството. Изборите може да бидат безмилосна вербална војна за плен или шанса за прв чекор...
win-win Емисии

„Вин Вин“ (28.11.2023) – Луѓето на терен како еден од клучните фактори за исходот на избори

Дејан Дејан
Пет месеци пред избори, партиите ги подготвуваат своите формации. Кој ја има пол позицијата? – Kаква е смислата на техничката влада? – Што може да...
win-win Емисии Македонија

Вин Вин 16.11.2023 – интервју со Африм Гаши – претседател на Алтернатива

Дејан Дејан
Коалиција Европски сојуз за промени, изнуден чекор за преживување или добра платформа за соборување на ДУИ од власт. Какви се изборните шанси, зошто Алијанса ги...
win-win Вести Емисии Македонија

Вин Вин 9.11.2023 – Останува ли власта изгубена во преводот во Извештајот на Европската Комисија?

Дејан Дејан
До каде ќе стигне Македонија, кога веќе од денеска се пишува новиот извештај, а влегуваме во изборна година? Останува ли и ЕУ и “Европа дома”...
win-win Емисии

Вин-Вин со Моника Зајкова и Фадил Зендели – 19.10.2023

Дејан Дејан
Измените на изборниот законик чекаат партиски забелешки. Зошто партиите заборавија на старите ветувања за промена на изборниот модел, бројот на изборни единици, цензусот, коалицирањето и...
win-win Вести Емисии Македонија

Вин Вин 12.10.2023 – интервју со претседателот Стево Пендаровски

Дејан Дејан
Процесот на уставни измени во ќорсокак, следи ли невозможна мисија за пробив, дали планот Б е азилантот Груевски? Зошто експресно го потпиша указот за измените...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе