Категорија : win-win

win-win

„Вин-Вин“ (22.02.2024) Дебата Илија Димовски и Петре Шилегов

Дејан Дејан
Номинациите за претседателската трка привршуваат, изборот за Водно како кулиса за изборот за Илинденска. Во длабоко поделено општество нема нијанси, кохабитација или апсолутна власт, што...
win-win Емисии

Вин-Вин (08.02.2024) Алијанса на Албанците е најголем губитник на внатрепартиските превирања

Дејан Дејан
Расколот во Алијанса за Албанците ги помати сметките во другите партиски фамилии. Смена на министри, ескалирање на судирот се излева кон целиот политички спектар. Ќе...
win-win Емисии

Вин-Вин (25.01.2024): Ден за оставки, пржинскиот модел за техничка влада доведен до апсурд

Дејан Дејан
Ден за оставки, па брза трака за избор на собраниски спикер и техничка влада. Пржинскиот модел доведен до апсурд, сите деривати од тој процес завршија...
win-win

ВИН ВИН (11.01.2024) Мехмедович: Основниот елемент на превенција од пертусис е вакцијацијата која е 90% ефикасна

Дејан Дејан
Сезоната на респираторни инфекции носи опасност од “тридемија”. Има ли загрижувачки тренд, останува ли под радар фазата на ширење, постои ли опасност од епидемија? Во...
win-win Емисии

„Вин-Вин“ (14.12.2023) – Станува ли се изборен инжинеринг без шанси да видиме државници со мудрост и национална солидарност?

Дејан Дејан
Граѓанска Македонија го губи компасот. Нема светилник, општеството е киднапирано од наративите на политичките секти, нивната војна до истребување полна со вербално насилство, говор на...
win-win Емисии

Вин-Вин 07.12.2023

Дејан Дејан
Криминалот и ендемската корупција се закануваат целосно да го деградираат општеството. Изборите може да бидат безмилосна вербална војна за плен или шанса за прв чекор...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе