win-win

ВИН ВИН (30.05.2024) Интервју со министерот за здравство Илир Демири

Хаосот на клиничкиот центар Мајка Тереза е слика за македонското болно здравство.

Многу политички мрежи, лошо менаџирање, корупција.

Онкологија, токсикологија, хирургија, кардиохирургија тоа е приоритетната листа за точна дијагноза.

Што направи министерот во заминување Илир Демири, гостин во вечерашната емисија ВИН ВИН со Оливера Трајковска.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

„Вин-Вин“ (04.07.2024) Многу пари ни одат на камати – интервју со Гордана Димитриеска Кочоска

Дејан Дејан

Вин Вин интервју со поранешниот потпретседател и вицепремиер Фатмир Битиќи 27.06.2024

Дејан Дејан

„Вин-Вин“ (13.06.2024) Што содржи нацрт текстот за измените на законот за судски совет

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе