Вести Забава Топ вести

Првата ноќ исчезнаа нунчаките, викендот и бистата – Брус Ли исчезна од паркот во Мостар

Статуата на славниот мајстор на боречки вештини, Брус Ли од непознати причини ја снема во паркот „Зрињевац“ во Мостар. Како што пренесуваат медиумите во БиХ, Град Мостар и Комуналното претпријатие „Мостар“, неофицијално, немаат никаква врска со исчезнувањето на Ли.

Споменикот на јунакот на многу среќни детства, жилавиот кунг фу мајстор Брус Ли, беше поставен во мостарскиот парк во 2005 година. Уште првата ноќ исчезнаа нунчаките, а викендов и бистата.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Делови од Украина без струја – рој од руски дронови врз енергетската инфраструктура

Дејан Дејан

Мицотакис: Пријателите во Северна Македонија треба да сфатат дека заврши предизборниот период, време е да станат сериозни

Дејан Дејан

Не пијте вода од водоводот, заматена е – ЦУК со предупредување до кумановци по синоќешните врнежи

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе