win-win Емисии

Вин-Вин (08.02.2024) Алијанса на Албанците е најголем губитник на внатрепартиските превирања

Расколот во Алијанса за Албанците ги помати сметките во другите партиски фамилии. Смена на министри, ескалирање на судирот се излева кон целиот политички спектар.
Ќе има ли европски фронт, предизборна коалиција СДСМ и ДУИ? – Дали албанската опзоција конечно му го отвора патот на ВМРО ДПМНЕ за составување влада?
Во вечерашното издание на Вин-Вин дебатираа Имер Селмани и Исен Салиу.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Дејан Дејан

КОД: Премиера на „Скршени синџири: Враќање по ИСИС“, предизвици и ризици за повратниците

Дејан Дејан

ВИН ВИН (23.05.2024) Дали по изборната хаварија СДСМ ќе оди на идеолошки и кадровски ремонт, дебата со Никица Корубин и Џелал Незири

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе