win-win Емисии

„Вин-Вин“ (14.12.2023) – Станува ли се изборен инжинеринг без шанси да видиме државници со мудрост и национална солидарност?

Граѓанска Македонија го губи компасот. Нема светилник, општеството е киднапирано од наративите на политичките секти, нивната војна до истребување полна со вербално насилство, говор на омраза, мафијашки пресметки.
Губејќи ја идеологијата големите партии станаа корпоративни холдинзи кои држат се, псевдоелити, олигархија, подземје.
Станува ли се изборен инжинеринг без шанси да видиме државници со мудрост и национална солидарност?
Вечерва во „Вин-Вин“ дебатираа Гордан Георгиев и Бесим Небиу.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

„Топ тема“ (14.06.2024) Синдикатите со различни ставови за реорганизацијата на владата

Дејан Дејан

„Вин-Вин“ (13.06.2024) Што содржи нацрт текстот за измените на законот за судски совет

Дејан Дејан

„Топ тема“ (11.06.2024) Ниту зголемениот праг за потписи не ги обесхрабрува независните за избори

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе