Вести Македонија Топ вести

Во полициска станица е и таткото на убиената тинејџерка Вања

Обвинителството потврди дека во полициска станица, во рамки на истрагата, е повикан и  Александар, татко на киднапираната и убиена 14-годишна Вања Ѓорчевска. Засега за него не се бара притвор, а распитот сѐ уште трае.

Таткото го пријавил исчезнувањето на девојчето, втор, околу 11 часот во понеделник откако истото го сторила и мајката, рано утрово откако девојчето не стигнало во школо.

Според соопштението на Обвинителството и на МВР, девојчето било застрелано околу 10 часот, односно два и пол часа по киднапирањето и еден час пред да пријави нејзиниот татко, којшто бил информиран од мајката на Вања дека девојчето не е ниту во школо ниту пак се јавува на телефон.

Исчезнувањето и смртта на велешанецот Панче Жежовски, убиен од истата група чија жртва е и 14-годишната Вања

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Норвешка е првата европска земја која е подготвена да го уапси Нетанјаху

Дејан Дејан

Норвешка и Ирска денеска ќе признаат независна палестинска држава

Дејан Дејан

Парламентарни избори 2024 – денеска се прегласува на седум избирачки места

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе