Вести Македонија Топ тема

Топ тема 21.09.2020: Само со дисциплина може да се заштитиме од КОВИД 19

Надлежните ги пребројуваат учениците. И натаму без одлука дали ќе се дозволи настава со целодневен престој. Бројот на заразени со Ковид 19 секој ден со нови рекорди. Само изминатава седмица просек од 134 новозаразени дневно и по шестмина починати. Во Европа на единаесетото место според бројот починати на еден милион жители, а 21 во светот. На што се должат овие бројки? Со каква стратегија против Ковид19 ? Во Топ Тема дебатираат д-р Никола Пановски и д-р Ненад Лазаров.

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Тешко повреден работник на „Коридорот 8“, од слобода лишен труски државјанин

Дејан Дејан

Новата Влада да продолжи да го гради концептот на интеркултурализам

Дејан Дејан

Иљаз побара турскиот јазик да биде рамноправен, Мицевски го покани да биде дел од Владата

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе