Филмови

СОЛИТЕР

Кога младиот лекар Роберт ќе се всели во модерен станбен блок на периферијата на Лондон, станува свесен за огромните класните разлики. Зад бетонските ѕидови на солитерот, работите излегуваат од контрола и водат до анархија…
Режија: Бен Витли; Улоги: Том Хидлстон, Џереми Ајронс, Сиена Милер

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

МОЈОТ АНГЕЛ – недела, 16 јуни 2024 – 22:15

Дејан Дејан

СТРАСТ – сабота, 15 јуни 2024 – 22:55

Дејан Дејан

РАЈОТ НА ГОРБАЧОВ – сабота, 15 јуни 2024 – 19:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе