Филмови

ЛОРО

Филмот е базиран на животот на најконтроверзниот поранешен премиер на Италија, Силвио Берлускони.  Приказната е раскажана преку група бизнисмени и политичари кои работеле и живееле околу премиерот.

Режија: Паоло Сорентино; Улоги: Тони Сервило, Елена Софија Ричи, Рикардо Скамарчио

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ЅИДОТ – недела, 23 јуни 2024 – 22:15

Дејан Дејан

БЕКИ – сабота, 22 јуни 2024- 22:15

Дејан Дејан

ЗЕМЈА ОД СОНИШТАТА – петок, 21 јуни 2024- 22:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе