Брестовац го скрати списокот на 18 имиња

Во пресрет на двата квалификациски дуели против Исланд што ќе се одиграат следната недела селекторот на машката ракометна репрезентација Данило Брестовац го скрати списокот на играчи кои се во комбинација...

Вестбрук за историја, дербито на Западот за Голден Стејт

Во дуелот на водечките екипи на Западот, Голден Стејт го совлада Денвер, Оклахома славеше над Лос Алџелес Лејкерс, а Расел Вестбрук влезе во историјата на НБА лигата. Оклахома триумфираше во...

АБА 2 ПЛЕЈ-ОФ: ПРИМОРСКА ВОДИ СО 2-0 ПРОТИВ МЗТ

Мзт Скопје не успеа да изедначи на 1-1 во плеј-оф серијата со Приморска во желба да направи брејк во Копер.Екипата од Словенија победи со  95-72 , стигна на чекор до...

Ф 4 СЕХА ЛИГА: ВАРДАР ПРЕКУ МЕШКОВ БРЕСТ ДО ФИНАЛЕ СО ЗАГРЕБ

Вардар успешно стартуваше на Ф4  турнирот во Белорусија,откако со 25-23   го победи домаќинот Мешков Брест и закажа нова пресметка со стариот ривал Загреб.Македонскиот шампион кој ја брани титулата и го...

ОФИЦИЈАЛНА ПРОМОЦИЈА НА МИЛЕВСКИ ЗА СЕЛЕКТОР НА МЛАДИНЦИТЕ

БЛАГОЈА МИЛЕВСКИ, ФУДБАЛСКИОТ  СТРАТЕГ  КОЈ СО МЛАДИНЦИТЕ СТИГНА ДО ПЛАСМАН НА ЕП ВО 2017 ГОДИНА,ПО ВТОР ПАТ ВО КАРИЕРАТА  Е ПРОМОВИРАН ВО СЕЛЕКТОР НА НАШАТА ФУДБАЛСКА  РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ЗА ИГРАЧИ ДО ...

Рафаел Варан им соопштил на челниците на Реал Мадрид – Си одам!

Рафаел Варан ги известил челниците на Реал Мадрид дека во јунскиот преоден рок сака да си замине од клубот. Францускиот дефанзивец сака нов предизвик во кариерата и не сака да...

ПСЖ договори трансфер на ѕвезда на Манчестер јунајтед

Андер Ерера е пред заминување од редовите на Манчестер јунајтед, откако се појавија информации дека Шпанецот потпишал преддоговор со ПСЖ. Фудбалерот од средниот ред летото ќе биде слободен фудбалер, откако...

МЗТ декласиран од Приморска: Утре има шанса за поправен

МЗТ Скопје стартуваше со убедлив пораз во финалето во АБА2-лигата на гостувањето кај Приморска. Нашиот тим загуби со 93-71, по што словенечкиот претставник поведе со 1-0 во серијата подобар од...

Брестовац го соопшти списокот за дуелите со Исланд

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Данило Брестовац го објави поширокиот список на играчи кои ќе бидат во комбинација за претстојните квалификациски натпревари со Исланд. На поширокиот список Брестовац има 28...

Федерер и Изнер за титулата во Мајами

Роџер Федерер и Џон Изнер ќе се борат за титулата на вториот турнир од Мастерс серијата што се одржува во Мајами. Во женска конкуренција вечерва во меч за трофејот ќе...