ДАЗН на Вајлдер му нуди рекордни 100 милиони

Компанијата ДАЗН е на најдобар пат да склучи историски договор со шампионот во тешка категорија Дионтеј Вајлдер. ДАЗН на првакот во верзијата на ВБЦ е подготвен да му понуди сума...

Светското клупско првенство од 2021 во нов формат

По најавата за зголемувањето на бројот на репрезентации кои ќе партиципираат на Светското фудбалско првенство, ФИФА предлага нов систем и за клупскиот Мундијал. Континенталните асоцијации дадоа поддршка за оваа идеја,...

Раониќ и Тим во полуфиналето на Индијан Велс

Познати се првите полуфинални двојки на машкиот и женскиот дел од првиот турнир од Мастерс серијата што се одржува во Индијан Велс. Во првото полуфинале ќе се сретнат Милош Раониќ...

Хамилтон најбрз на тренинзите во Мелбурн

Викендов стартува новата сезона во Светскиот шампионат во формула 1, а на првите слободни тренинзи во Мелбурн доминираше бранителот на титулата. Луис Хамилтон беше најбрз на двата слободни тренинзи во...

Брегзитот проблем и за клубовите од Премиер лигата

Брегзитот е топ тема во Велика Британија, а на Островот покрај стравувањата од нови економските и политички проблеми се појавуваат и анализи како тој ќе влијае врз фудбалот и резултатите...

Познати квалитативните групи пред жрепката за СП

Утре во раните утрински часови во Шензен ќе бидат познати групите за првиот дел од кошаркарскиот Мундијал. Пред утрешната жрепка за првата фаза од Светското првенство во кошарка што ќе...

Јокиќ му донесе триумф на Денвер, Торонто подобар од ЛА Лејкерс

Денвер со поените на Никола Јокиќ во последната секунда од натпреварот го совлада Далас, а второпласираниот тим на Истокот, Торонто беше поуспешен од Лос Анџелес Лејкерс. Денвер го совлада Далас...

Челзи уште еднаш го „тресна“ Динамо Киев: Хет-трик на Жиру (ВИДЕО)

Екипата на Челзи убедливо и доминантно се пласираше во четвртфиналето од Лигата на Европа, откако вечерва со 5-0 славеше на гостувањето кај Динамо Киев. Премиерлигашот имаше убедлива предност и од...

Парис со триумф во Солдеу и малиот кристален глобус во супервелеслалом

Доминик Парис триумфираше на супервелеслаломската трка во Солдеу и  го обезбеди малиот кристален глобус во оваа дисциплина. Кај скијачките, славеше Викторија Ребензбург, додека титулата во супервелеслалом за прв пат во...

Реал Мадрид си купи нов стопер за 50 милиони евра

По доаѓањето на Зинедин Зидан на клупата, Реал Мадрид денеска го официјализираше првото засилување за идната сезона. Стоперот на Порто, Едер Милитао од следната сезона ќе го носи дресот на...