СП РУСИЈА: ШВЕДСКА И МЕКСИКО ВО 1/8 ФИНАЛЕ,ЕЛИМИНАЦИЈА НА ГЕРМАНИЈА

Јужна Кореја приреди сензација со победа и елиминација на  Германија во последното 3.коло од натпреварите на Ф групата.Корејците славеа над шамионот од 2014 со 2-0 а по триумфот на Шведска...

МИ: РАКОМЕТАРКИТЕ ЗАГУБИЈА ОД ЦРНА ГОРА НО ОБЕЗБЕДИЈА ПОЛУФИНАЛЕ

Македонските ракометарки  претрпеа пораз од селекцијата на Црна Гора со 23:28 но  со триумфот на Турција над Египет  обезбедија местото во полуфиналето на Медитеранските игри во Тарагона .Утрешниот дуел против...

СП 2018: УРУГВАЈ ГО ДОБИ ДЕРБИТО СО РУСИЈА

Фудбалерите на Уругвај ја совладаа Русија со  3-0  и го освоија 1.место во А групата на СП во фудбал каде денеска почнаа натпреварите од последното 3.коло на групната фаза.Двете селекции...

СП 2019 :МАКЕДОНИЈА ВО ГРУПА СО ШПАНИЈА И ХРВАТСКА

Македонските ракометари добија силни противници во групната фаза од 26. СП во ракомет кое ќе се одржи 2019  во Данска и Германија.Ждрепката во Копенхаген го насочи Македонскиот т им кон...

СП РУСИЈА: БЕЛГИЈА ОСМИНАФИНАЛИСТ,МЕКСИКО БЛИСКУ ДО СЛЕДНАТА ФАЗА

Белгија е петта селекција која избори осминафинале по некомплетното 2.коло од СП во Русија.После стартните  3-0 против Панама,попладнево во Москва,Белгија со 5-2 го надигра  Тунис.Фаворитот го искористи пеналот на Азар...

СП РУСИЈА: ФРАНЦИЈА ВО 1/8 ФИНАЛЕ,РЕМИ НА ДАНСКА И АВСТРАЛИЈА

Франција им  се приклучи на Русија и Уругвај во осминафиналето на СП во фудбал.   Триколорите со минимални 1-0 ,по втор пат на турнирот во Русија освоија три бода и...

Суарез го одведе Уругвај во осминафиналето на СП (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Уругвај и се приклучи на Русија во осминафиналето на Светкото првенство, откако славеше со минимални 1-0 против Саудиска Арабија. Овие две репрезентации сега во меѓусебен дуел во понеделник...

Вардар, Шкупи и Работнички добија тешки противници во 1.коло од Лигата на Европа

Шкендија вчера имаше голема среќа во ждрепката за квалификациите во Лигата на шампионите, но тоа не може да се каже за нашите претставници во второто по ранг клупско натпреварување. Најтешкиот...

Македонија заедно со Црна Гора и Словенија домаќин на ЕП 2022

На конгресот на Европската куќа на ракометот (ЕХФ) во Глазгов денеска беше потврено дека Македонија ќе биде еден од домаќините на Европското првенство за ракометарки во 2022 година заедно со...

Мароко не заслужи пораз, но Португалија го имаше Роналдо (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо повторно беше човек на одлука за Португалија. Со неговиот единствен гол, постигнат уште во четртата минута од натпреварот, европскиот шампион го совлада Мароко со 1-0 и го елиминираше...