АБА 2 ПЛЕЈ-ОФ: ПРИМОРСКА ВОДИ СО 2-0 ПРОТИВ МЗТ

Мзт Скопје не успеа да изедначи на 1-1 во плеј-оф серијата со Приморска во желба да направи брејк во Копер.Екипата од Словенија победи со  95-72 , стигна на чекор до...

Ф 4 СЕХА ЛИГА: ВАРДАР ПРЕКУ МЕШКОВ БРЕСТ ДО ФИНАЛЕ СО ЗАГРЕБ

Вардар успешно стартуваше на Ф4  турнирот во Белорусија,откако со 25-23   го победи домаќинот Мешков Брест и закажа нова пресметка со стариот ривал Загреб.Македонскиот шампион кој ја брани титулата и го...

ОФИЦИЈАЛНА ПРОМОЦИЈА НА МИЛЕВСКИ ЗА СЕЛЕКТОР НА МЛАДИНЦИТЕ

БЛАГОЈА МИЛЕВСКИ, ФУДБАЛСКИОТ  СТРАТЕГ  КОЈ СО МЛАДИНЦИТЕ СТИГНА ДО ПЛАСМАН НА ЕП ВО 2017 ГОДИНА,ПО ВТОР ПАТ ВО КАРИЕРАТА  Е ПРОМОВИРАН ВО СЕЛЕКТОР НА НАШАТА ФУДБАЛСКА  РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ЗА ИГРАЧИ ДО ...

Рафаел Варан им соопштил на челниците на Реал Мадрид – Си одам!

Рафаел Варан ги известил челниците на Реал Мадрид дека во јунскиот преоден рок сака да си замине од клубот. Францускиот дефанзивец сака нов предизвик во кариерата и не сака да...

ПСЖ договори трансфер на ѕвезда на Манчестер јунајтед

Андер Ерера е пред заминување од редовите на Манчестер јунајтед, откако се појавија информации дека Шпанецот потпишал преддоговор со ПСЖ. Фудбалерот од средниот ред летото ќе биде слободен фудбалер, откако...

МЗТ декласиран од Приморска: Утре има шанса за поправен

МЗТ Скопје стартуваше со убедлив пораз во финалето во АБА2-лигата на гостувањето кај Приморска. Нашиот тим загуби со 93-71, по што словенечкиот претставник поведе со 1-0 во серијата подобар од...

Брестовац го соопшти списокот за дуелите со Исланд

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Данило Брестовац го објави поширокиот список на играчи кои ќе бидат во комбинација за претстојните квалификациски натпревари со Исланд. На поширокиот список Брестовац има 28...

Федерер и Изнер за титулата во Мајами

Роџер Федерер и Џон Изнер ќе се борат за титулата на вториот турнир од Мастерс серијата што се одржува во Мајами. Во женска конкуренција вечерва во меч за трофејот ќе...

Пораз на Голден Стејт, Денвер поуспешен од Оклахома

Победа и пораз на водечките екипи во Западната конференција. Лидерот Голден Стејт го загуби мечот против Минесота додека Денвер беше поуспешен во дуелот против Оклахома. Актуелниот шампион по продолжение од...

Вардар го доби соседското дерби со Работнички: Тасевски веднаш си поднесе оставка

Вардар со 2-0 триумфираше како гостин против Работнички во големото скопско дерби во рамки на 24.коло во Првата фудбалска лига. Матеј Цветаноски во шестата минута го отвори резултатот, а победа...