НАПОЛИ СО УЛТИМАТУМ ДО МЕРТЕНС

Претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис  му порачал на Дрис Мертенс  дека има рок  од  една недела за да одлучи дали  ќе  го продолжи договорот  или ќе си оди од...

НА ДЕНЕШЕН ДЕН ВО 2008,РОСИ СЕ ИЗЕДНАЧИ СО АНХЕЛ НИЕТО

На денешен ден 2008 година на трката во Ле Ман,Валентино Роси  ја оствари 90 победа во кариерата од настапите на СП во мотоциклизам со што се изедначи со легендарниот шпански...

ПРЕКИНАТА СЕЗОНАТА ВО ШКОТСКА,СЕЛТИК Е ШАМПИОН

Деветта сезона по ред, Селтик е шампион на Шкотската  Премиер лига.Одлуката за прекин на првентсвото е донесена на денешниот состанок откако 12-те клубови се согласија дека доигрувањето  на сезоната е ...

ПМФЛ :СЕЗОНАТА ПО СКРАТЕН СИСТЕМ ИЛИ СО ЦЕЛОСЕН ПРЕКИН

На денешната средба  на тренинг центарот ,,Петар Милошевски’’ помеѓу раководството на ФФМ и  претставниците на 10-те прволигаши,оценето е дека поради  органичената временска рамка нема услови да се одиграат сите преостанати...

ДИБИРОВ ВО ВАРДАР И ВО 2021

Тимур Дибиров (36)  со објава на социјалните мрежи потврди  дека  ќе игра за Вардар и во 2021 година.Искусниот крилен играч од Русија им се приклучи на  Стојанче Стоилов, Иван Чупиќ...

Кошаркарите една година без официјален натпревар

Кошаркарската репрезентација на Македонија за оваа година заврши со настапите во квалификациите за Европското првенство. ФИБА донесе одлука да ги презакаже ноемвриските натпревари за следната година, што значи дека нашата...

Дортмунд го прегази Шалке во рурското дерби, кикс на Лајпциг (ВИДЕО)

Бундеслигата денеска го имаше својот официјален рестарт на сезоната по двомесечната пауза поради коронавирусот. Борусија Дортмунд оствари убедлива победа од 4-0 против локалниот ривал Шалке во рамки на 26.коло. Пред...

МЗТ : Антиќ не постои за нас,правдата ќе ја бараме на суд

По официјалната одлука на КФСМ за поништување на сезоната, стигна и реакција од МЗТ Скопје . Антиќ и соработниците повеќе не постојат за МЗТ Скопје Аеродором,стои во обемното соопштение на...

КФСМ: СЕЗОНАТА Е ЗАВРШЕНА БЕЗ ПРОГЛАСУВАЊЕ НА ШАМПИОН

Домашната куќа на кошарката објави дека  Управниот Одбор ја верификувал одлуката за  прекик  на   сезоната  2019/2020 без прогласување на шампион.Во соопштението на КФСМ е истакнато,,Со убедливо мнозинство УО донесе одлука...

Италијански вирусолог против празни трибини

Италијанскиот вирусолог Марија Рита Џизмондо во интервју за весникот Кориере дело Спорт изјави дека не разбира зошто властите во земјата не дозволат на фудбалските натпревари да присуствуваат и гледачи во...