Репрезентацијата до 19 години го декласираше Лихтенштајн со 6-0

Во сосема  поинакво  светло од селекцијата до 21 година во тековните Евро-квалификации,се прикажува  националниот фудбалски тим на Македонија   до 19 години.Во 3.коло од квалификацискиот турнир што се одржуваше  на тренинг...

Надал со Тим и Димитров, Чилиќ кај Федерер

Познати се групите за завршниот Мастерс турнир на најдобрите осум тенисер што ќе се игра во Лондон. Пит Сампрас и Борис Бекер ја имаат честа да ги носат имињата на...

Хамилтон на пол позиција во Сузука

Британецот Луис Хамилтон ја освои 71 пол позиција во кариерата ,10 сезонава но прва во Сузука каде утре ќе се вози Јапонското Гран При , 16 трка од сезоната во...

Пораз на одбојкарите во финалето на Европската лига

Македонската машка одбојкарска репрезентација  претпе пораз од  Украина (1-3) во финалниот меч од  Европската лига. Македонските одбојкари и во третиот обид  не успеа да ја освојат Европската лига. Вечерва во...

Крафт победник во светскиот куп

Австриецот Штефан Крафт е победник на Светскиот куп во ски скокови.Крафт триумфираше на Планица, последниот натпрeвар од сезоната.Австриецот за осмиот триумф  прелета 250 метар и собра 244 бодови,осум повеќе од...

Интер го декласираше Сасуоло

Нероазурите  на домашен терен во рамките на 2.коло убедливо со 7:0 го совладаа Сасуоло. Хет трик постигна Мауро Икарди, додека стрелци на другите четири голови беа Пабло Освалдо (два), Матео...

Србија ја одбрани Европската круна

Ватерполо репрезентацијата на Србија ја одбрани титулата Европски првак, откако вечерва во големото финале во Будимпешта, славеа убедливо над домаќинот, Унгарија со 12-7. Србија го контролираше резултатот, имаше постојано водство...