Категорија : Формула 1

Спорт Формула 1

ГАСЛИ СО Ф1 ПРВЕНЕЦ НА МОНЦА,ГРЕШКА НА ХАМИЛТОН,ДЕБАКЛ НА ФЕРАРИ

Дејан Дејан
Осмата трка од сезоната донесе историски триумф за тимот на Алфа Таури и прва победа за Пјер Гасли.25 годишниот французин ја искористи мешаницата на Монца,казната...
Спорт Формула 1

ХАМИЛТОН ОСВОИ ПОЛ ПОЗИЦИЈА НА МОНЦА СО РЕКОРДЕН КРУГ ВО Ф1 ИСТОРИЈАТА

Дејан Дејан
Британецот Луис Хамилтон постави нов рекорд на Монца што е воедно и најбрз круг во историјата на Формула 1.Пилот на Мерцедес ја освои пол позиција...
Спорт Формула 1

Ф1 го комплетираше календарот за 2020 година со нови четири трки

Дејан Дејан
Ковид-19 направи многу проблеми во календарот на Формула 1, па сезоната наместо во март во Австралија започна во јули во Австрија. Челниците на најпрестижното автомобилистичко...
Спорт Формула 1

Ферстапен на јубилејот на Силверстон ја прекина доминацијата на Мерцедес

Дејан Дејан
Пилотот на Ред Бул,Макс Ферстапен успеа да ја прекине победичката серија на Мерцедес во 2020.Холанѓанецот имаше перфектен избор на стратегија и пневматици што ги изненади...
Спорт Формула 1

Ботас на пол позиција во Силверстон,1-2 за Мерцедес во квалификациите

Дејан Дејан
Втора пол позиција сезонава,13  во  кариерата на Валтери Ботас.Финецот беше најбрз на квалификациите за петтата  трка од сезоната  што ќе се вози утре  на британскиот...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе