Верстапен најбрз во Шпилберг, потфрлија возачите на „Мерцедес“

Возачот на „Ред Бул“, Макс Верстапен победи во Шпилберг на деветата трка во формула еден шампионат за Големата награда на Австрија по која Германецот Себастијан Фетел на Ферари ја презеде...

Ботас на пол-позиција за ГН на Австрија

Возачот на „Мерцедес“, Валтери Ботас ќе стартува од пол-позицијата на деветата трка сезонава во Формула 1 шамшионатот што ќе се вози за Големата награда на Австрија. Финецот на денешните квалификации...

Суарез го одведе Уругвај во осминафиналето на СП (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Уругвај и се приклучи на Русија во осминафиналето на Светкото првенство, откако славеше со минимални 1-0 против Саудиска Арабија. Овие две репрезентации сега во меѓусебен дуел во понеделник...

Доминација на „Мерцедес“ во Барселона“, Хамилтон на пол-позиција

Возачите на „Мерцедес“ извојуваа еден-два победа на официјалните квалификации за утрешната пета трка сезонава во формула еден шампионатот што ќе се вози на патеката „Каталуња“ крај Барселона за Големата награда...

Рикиардо и со технички проблеми успеа да слави во Монако

Даниел Рикиардо триумфираше на трката за Големата награда на Монако, што се возеше денеска низ улиците на Монте Карло. Возачот на Ред Бул водеше од почетокот до самиот крај и...

Прво славје за шампионот Хамилтон, среќно до победата за ГН на Азербејџан

Возачот на „Мерцедес“ Луис Хамилтон ја обезбеди првата победа сезонава на четвртата трка во формула еден шампионатот што се возеше за Големата награда Азербејџан. На уличната трка во Баку имаше...

Рикиардо најбрз во Шангај за прво славје на „Ред Бул“

Даниел Рикиардо го обезбеди првото славје за „Ред Бул“ сезонава со триумфот на третата трка од формула еден шампионатот што се возеше за Големата награда на Кина. Австралиецот во 46...

ГН НА КИНА: ПОЛ ПОЗИЦИЈА ЗА ФЕТЕЛ

Болидите на Ферари ги освоија првите две места во квалифиакциите за Големата награда на Кина,трета трка од Формула 1 шампионатот за 2018 година.Најдобриот резултат го постави Себастијан Фетел.Германецот до 52...

Хамилтон на пол пред Раиконен и Фетел за ГН Австралија, Ботас заврши во ѕид

Возачот на „Мерцедес“ Луис Хамилтон ќе стартува од пол-позицијата на отворањето на новата сезона во формула еден шамионатот традиционално со утрешната трка за Големата награда на Австралија. Британецот седми пат...

Хамилтон на пол позиција во Сузука

Британецот Луис Хамилтон ја освои 71 пол позиција во кариерата ,10 сезонава но прва во Сузука каде утре ќе се вози Јапонското Гран При , 16 трка од сезоната во...