Категорија : Ферплеј

Ферплеј

Фер-плеј со Јана С03ЕП13 – Илина Арсова

Дејан Дејан
Празничната пауза на Докторските студии во САД, нашата планинарка, уметница, авантуристка и активистка Илина Арсова ја минуава дома, во Македонија. Ја пречекуваме во  „Фер-плеј“ каде...
Ферплеј

Фер-плеј со Јана С03ЕП12 – Бронзен медал на Европско Теквондо У21 првенство

Дејан Дејан
Дваесет годишната Милијана Рељиќ го освои Бронзениот медал на Европското теквондо првенство кое месецов се одржа во Букурешт. Заедно со нејзиниот тренер Александар Ефтимов ни...
Ферплеј

Фер-плеј со Јана С03ЕП11 – Дарио Ивановски, национален рекорд во маратон

Дејан Дејан
Македонија има нов национален рекорд во маратон со резултат 2:11:53 кој го постигна Дарио Ивановски, на маратонот во Валенсија кој се одржа минатиот викенд. Со овој...
Ферплеј

Фер-плеј со Јана С03ЕП9 – Бајкерот и Кросфитерот

Дејан Дејан
Месецот посветен на подигнување на свеста за грижата за машкото здравје „Movember“, го заокружуваме со двајца мажи, спортисти, личности кои практикуваат спортски и активен начин...
Ферплеј

Фер-плеј со Јана С03ЕП8 – Анета Павловска, тениски судија

Дејан Дејан
Македонската судијка која годинава судеше на полуфиналињата на ,,Вимблдон” и финалето на ,,Ролан Гарос” во машка конкуренција – Анета Павловска,  викендов ни раскажува како е...
Ферплеј

Фер-плеј со Јана С03ЕП4 – Фудбалска У21 репрезентација и Александар Трајковски

Дејан Дејан
Наши гости викендов се тројцата напаѓачи на младата Македонска фудбалска репрезентација до 21 година: Марио Илиевски, Иван Николов и Методи Максимов. Зборуваме за тежината на...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе