Ферплеј

Фер-плеј со Јана С03ЕП19 – Катерина и Александар Ацевски

Сребрен медал од меѓународниот турнир во џиу-џица ,,Џенова Опен” на Македоноја и донесоа Катерина и Александар Ацевски.
По што се разликуваат џиу-џица и Бразилска џиу-џица?
Дали е потешко или полесно кога твојот татко е истовремено и твој тренер?
Кои се најсилните адути на Катерина на татамите?
Дознаваме и со кои други спортски дисциплини се занимава таа, покрај џиу-џицата и како се случи паралелно да практикува неколку спортови?
Гледајте нѐ во недела, во 16:15 на Телма.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ФЕР-ПЛЕЈ со Јана С03ЕП23 – ЖЕНСКА ТРКА

Дејан Дејан

ФЕР-ПЛЕЈ со Јана С03ЕП22 – Кошаркарски ФИБА Судии

Дејан Дејан

Фер-плеј со Јана С03ЕП21 – Ева Милевска

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе