Uncategorized

„Вин-Вин“ (20.06.2024) Коалициски апетити или реформски резови, европска деблокада или тивка изолација

Владин кабинет со 24 министри со големи амбиции и значајно парламентарно мнозинство. Коалициски апетити или реформски резови, европска деблокада или тивка изолација?
За предизвиците вечерва во „Вин-Вин“ дебатираа политичките аналитичари Благојче Атанасовски и Рамадан Рамадани.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

РЕК Битола стави во функција два блока

Дејан Дејан

Наплаќањето патарина – најпрофитабилен државен бизнис

Сашо Чавдаров

Ер трактори и хеликоптери од Турција пристигнаа на помош на македонските пожарникари

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе