Вести Емисии Топ тема

Топ тема (13.05.2024) Таравари оптимист за уставните измени и евроинтеграциите на државата

Колку начелата за соработка во идната влада ги доближуваат спротивставените изборни заложби на ВМРО-ДПМНЕ и ВЛЕН? – Кој што ќе добие во идната влада?
Дали дипломатското соопштение на ВРЕДИ за инаугурацијата на Силјановска Давкова е влог за мир во идната коалиција?
„Топ тема“ вечерва интервју со Арбен Таравари.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Дејан Дејан

Конференција во чест на 85 години од раѓањето на Ѓорѓи Марјановиќ на Правниот факултет во Скопје

Дејан Дејан

Предупредувачки протест на стопанствениците од индустриската зона Визбегово против изградбата на асфалтна база

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе