Филмови

СУПЕР МОРСКО ПРАСЕ – петок, 03 мај 2024 – 10:00

Едно морско прасе ја раскажува приказната за Емилија од основно училиште, која открива дека има тајни супермоќи откако ја каснало нејзиното милениче – заморче. Суперсилите ѝ доаѓаат кога ќе побара од морско прасе да им помогне на харингите и да го спаси загаденото Балтичко Море. Покрај тоа, Емилија го решава случајот со малтретирањето на нејзиниот најдобар пријател Сајмон на училиште. Во нејзините предизвикувачки задачи, Емилија добива помош од искусно и мудро џиновско заморче.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

МОЈОТ АНГЕЛ – недела, 16 јуни 2024 – 22:15

Дејан Дејан

СТРАСТ – сабота, 15 јуни 2024 – 22:55

Дејан Дејан

РАЈОТ НА ГОРБАЧОВ – сабота, 15 јуни 2024 – 19:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе