Филмови

САКАНИ – сабота, 13 април 2024 – 19:15

Ајрин е мажена за Клаус. Тие живеат во Петрополис, мал град на периферијата на Рио де Жанеиро и имаат четири деца. Фернандо ; Родриго  и близнаците. Двојката со години се бори да ја заврши изградбата на својата нова куќа. Ајрин работи како независна продавачка додека ги завршува студиите за да добие диплома за средно образование. Клаус води мала продавница за копирање каде што продава и книги. Фернандо, нивниот најстар син, игра ракомет. Откако беше врв на сезоната, момчето е покането да се приклучи на професионален тим во Германија и ќе ја напушти родителската куќа многу порано од очекуваното. Меѓу секојдневните прашања од животот на нивното семејство, Ајрин ќе мора да се справи со раното одвојување од Фернандо и да се прилагоди на новиот живот без него.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ТРАУМА ЦЕНТАР – сабота, 25 мај 2024 – 22:15

Дејан Дејан

БАБИЦА – сабота, 25 мај 2024 – 19:15

Дејан Дејан

СИТЕ ПАРИ НА СВЕТОТ – петок, 24 мај 2024 – 22:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе