Филмови

ТЕЖИНАТА НА УВЕРУВАЊЕТО – сабота, 06 април 2024, 22:15

Кога музејот што го слави Кју Клукс Кланот се отвора во мало гратче во Јужна Каролина, идеалистичкиот свештеник Кенеди решава да направи се што е во негова моќ за да спречи зовривање на расните тензии. Но, членовите на собранието на Кенеди се шокирани кога откриваат дека неговиот план вклучува засолниште на Мајк Бурден, клансмен чии односи и со самохрана мајка и со пријател од средно училиште го принудуваат да ги преиспита своите долгогодишни верувања. Откако Кенеди му помага на Мајк да го остави зад себе своето насилно минато, баптистичкиот проповедник се наоѓа на судир со манипулативниот водач на ККК Том Грифин. Соочени со тешките закани за себе и за неговото семејство, решителниот Кенеди храбро го следи патот кон мирот, оставајќи ги настрана сопствените стравувања со надеж дека ќе ја излечи својата ранета заедница.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ТРАУМА ЦЕНТАР – сабота, 25 мај 2024 – 22:15

Дејан Дејан

БАБИЦА – сабота, 25 мај 2024 – 19:15

Дејан Дејан

СИТЕ ПАРИ НА СВЕТОТ – петок, 24 мај 2024 – 22:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе