Вести Забава Магазин

Има деменција и афазија – Брус Вилис не зборува повеќе, се откажа од актерство, се повлече од јавниот живот

Брус Вилис (68) повеќе не зборува. На славниот холивудски актер во февруари лани му беше дијагностицирана фронтотемпорална деменција. Една година претходно беше откриено дека има афазија – нарушување на говорот. Поради болеста се откажа од актерство и целосно се повлече од јавниот живот.

Познатиот актер денес го минува времето со семејството кое често објавува постови за неговата здравствена состојба на социјалните мрежи.

Неговата сопруга Ема Хеминг Вилис (45) редовно ги известува обожавателите за состојбата во која се наоѓа, но и ја подигнува свеста против деменцијата. Неговиот, пак, пријател Глен Гордон Керон претходно откри дека актерот не е добар.

Брус има две ќерки со сопругата Ема – Мејбел (11) и Евелин (9). Од бракот со актерката Деми Мур има три ќерки – Румер (35), Скаут (32) и Талулу (30).

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Мицотакис: Пријателите во Северна Македонија треба да сфатат дека заврши предизборниот период, време е да станат сериозни

Дејан Дејан

Не пијте вода од водоводот, заматена е – ЦУК со предупредување до кумановци по синоќешните врнежи

Дејан Дејан

Шпанија, Норвешка и Ирска ја признаа Палестина, Израел ги отповика амбасадорите

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе