Временска прогноза

Сончево, студено и ветровито – Временска прогноза за 15.1.2022

Утре во најголемиот дел од земјата ќе се задржи сончево, студено и ветровито време. Претежно во северните делови со мала до умерена облачност. Во должина на Повардарието  ќе дува повремено засилен северен ветер. Утринската температура и утре на повеќе места ќе биде под нулата, а дневнатаќе се движи во интервал од 5 до 12 степени.

Деталите во Телма МЕТЕО со Елена Манојловски, во соработка со УХМР!

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo/

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Сончево и многу топло – Временска прогноза за 18.7.2024

Дејан Дејан

Останува активно портокалово ниво на опасност од високи температури – Временска прогноза за 17.7.2024

Дејан Дејан

Сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност – Временска прогноза за 16.7.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе