Временска прогноза

Исклучително студено утро – Временска прогноза за 14.1.2022

Утрото ќе биде исклучително студено, со утрински температури кои насекаде ќе бидат под нулата, а на повеќе места ќе се спуштат и под -10 степен. Ќе дува умерен, а во должина на Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Дневната температура ќе биде во интервал од 4 до 10 степени.

Деталите во Телма МЕТЕО со Елена Манојловски, во соработка со УХМР!

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo/

 

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Сончево и многу топло – Временска прогноза за 18.7.2024

Дејан Дејан

Останува активно портокалово ниво на опасност од високи температури – Временска прогноза за 17.7.2024

Дејан Дејан

Сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност – Временска прогноза за 16.7.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе