Временска прогноза

Стабилно и студено со сонце – Временска прогноза за 12.1.2022

Од утре следува период на стабилно, суво, ветровито и студено време.

Утре ќе се задржи претежно сончево со умерена облачност и умерен до засилен ветер од северен правец. Минималната температура речиси насекаде ќе се спушти под нула, а дневната ќе биде исто ниска, во интервал од -1 до 6°C.

Деталите во Телма МЕТЕО со Ирена Лазарова – Димитровска, во соработка со УХМР!

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo/

 

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Сончево и многу топло – Временска прогноза за 18.7.2024

Дејан Дејан

Останува активно портокалово ниво на опасност од високи температури – Временска прогноза за 17.7.2024

Дејан Дејан

Сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност – Временска прогноза за 16.7.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе