Временска прогноза

Сончево и студено – Временска прогноза за 13.1.2022

Под влијание на исклучително студена воздушна маса остануваме и во текот на утрешниот ден. Во најголемиот делод земјата ќе се задржи сончево, но студено време со мала локална облачност. Во текот на денот ќе дува умерен, а во должина на Повардарието засилен ветер од северен правец. Утринската температура насекаде ќе биде под нулата, на места и под минус десетиот степен. На повеќе места и дневната температура ќе остане под нула односно ќе се движи во интервал од -6 до 6 степени.
Деталите во Телма МЕТЕО со Елена Манојловски, во соработка со УХМР!
e-mail: [email protected]
https://www.instagram.com/telmameteo/

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Сончево и многу топло – Временска прогноза за 18.7.2024

Дејан Дејан

Останува активно портокалово ниво на опасност од високи температури – Временска прогноза за 17.7.2024

Дејан Дејан

Сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност – Временска прогноза за 16.7.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе