Временска прогноза

Облачно со постепен престанок на врнежите – Временска прогноза за 11.1.2022

И утре ќе го започнеме денот со облачно и врнежливо време, со повремени и локални врнежи претежно од снег. Ќе дува засилен ветер од северен правец кој ќе услови повлекување на овој влажен бран и престанок на врнежите во текот на денот, па од четврток со стабилизирање на времето и дополнително намалување на температурата, особено на утринската.

Деталите во Телма МЕТЕО со Ирена Лазарова – Димитровска, во соработка со УХМР!

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo/

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Сончево и многу топло – Временска прогноза за 18.7.2024

Дејан Дејан

Останува активно портокалово ниво на опасност од високи температури – Временска прогноза за 17.7.2024

Дејан Дејан

Сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност – Временска прогноза за 16.7.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе