Временска прогноза

Врнежливо време – Временска прогноза за 26.11.2021

Во раните утрински часови нашето подрачје ќе потпадне под влијание на влажна воздушна маса, која најпрво врнежи ќе донесе на запад. Во текот на денот овој бран ќе се прошири речиси насекаде, локално и со пообилни врнежи од дожд, а на планините снег. Но, до доцна попладне врнежите ќе престануваат. Ќе дува умерен до засилен ветер од југо-источен правец.

Деталите во Телма МЕТЕО со Ирена Лазарова – Димитровска.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Претежно сончево и многу топло, попладне во делови од земјата нестабилно – Временска прогноза за 24.6.2024

Дејан Дејан

Сончево и многу топло, во планинските подрачја локална нестабилност – Временска прогноза за 23.6.2024

Дејан Дејан

Сончево со мала локална облачност и многу топло – Временска прогноза за 22.6.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе