Топ тема

Топ Тема со Даниела Арсовска и Горан Рафајловски

„Економската состојба е сериозна, но финансиите се стабилни и може да се најде решение“ – убедува новиот министер за финансии Фатмир Бесими.

Стопанството чека нова помош – власта се уште го крои четвртиот пакет мерки. Економијата забележа пад од 12,7 отсто во вториот квартал – како во вакви услови ќе се оствари ветувањето за повисоки плати и солиден економски раст.

Во вечерашната Топ Тема со Наташа Стојановска, одговор на овие прашања понудија Даниела Арсовска,  од сојузот на Стопански комори и стопанственикот, Горан Рафајловски.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

„Топ тема“ (14.06.2024) Синдикатите со различни ставови за реорганизацијата на владата

Дејан Дејан

„Топ тема“ (11.06.2024) Ниту зголемениот праг за потписи не ги обесхрабрува независните за избори

Дејан Дејан

„Топ тема“ (10.06.2024) Анализа на изборите за Европскиот парламент, каква е европерспективата на Македонија

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе