Антонио Конте доби отказ од Челзи

Антонио Конте повеќе не е менаџер на екипата на Челзи, откако денеска управата му врачи отказ. Италијанецот две сезони беше на клупата на „Стемфорд Бриџ“ и во првата го предводеше...

КВАЛИФИКАЦИИ ЗА ЛЕ: РАБОТНИЧКИ-ХОНВЕД 2-1

Фудбалерите на Работнички ќе патуваат на реваншот во Унгарија со предност од 2-1 над Хонвед.Македонската екипа денеска  го искористи домашниот  терен  на тренинг центарот на ФФМ  но можеше да забележи...

СП РУСИЈА:ФРАНЦИЈА ПРВ ФИНАЛИСТ,ВЕЧЕРВА ПОЛУФИНАЛЕН ДУЕЛ НА ХРВАТСКА И АНГЛИЈА

Англија има шанса да го повтори успехот од  1996-та,Хрватска да направи чекор напред  од СП во Франција кое се одржа пред две децинии.Второто полуфинале на Мундијалот во Русија ќе донесе...

ОФИЦИЈАЛНО: Роналдо е нов фудбалер на Јувентус

Кристијано Роналдо од денеска и официјално е фудбалер на Јувентус. Реал Мадрид со соопштение до јавноста објави дека Португалецот на негово барање си заминува од клубот и кариерата ја продолжува...

Роналдо и официјално стана член на Јувентус за 105 милиони

Успешен е договорот на векот! Реал Мадрид и Јувентус го комплетираа трансферот на Кристијано Роналдо во Торино. Најдобриот стрелец во историјата на „кралскиот“ клуб заминува по девет години и ќе...

ВИМБЛДОН 2018: ФЕДЕРЕР И НАДАЛ ИЗБОРИЈА ЧЕТВРTФИНАЛЕ

Водечките светски тенисери  Рафаел Надал и Роже Федерер  изборија пласман помеѓу најдобрите осум на Грен Слемот  Вимблдон.Првиот носител на турнирот,  Роже  Федерер без загубен сет во мечот со Адријан Манарино...

По пауза од 28 години Англија обезбеди полуфинале на СП

Англија обезбеди полуфинале на Светското фудбалско првенство што се игра во Русија. На „Космос“ арената во Самара ја совлада Шведска со 2:0 во третото четвртфинале. Хари Мекгваер го отвори резултатот...

Хамилтон рекорден шестти пат на пол во Силверстоун

Луис Хамилтон се избори за пол-позиција на домашен терен во пресрет на утрешната 10 трка од формула еден шампионатот што ќе се вози за Големата награда на Велика Британија. Возачот...

Варан ја најави победата на Франција, Муслера со кискот ја запечати (ВИДЕО)

По Аргентина, Франција елиминираше уште една јужноамериканска репрезентацијата во нокаут рундата на Светското фудбалско првенство во Русија. „Триколорите“ со 2-0 славеа против Уругвај и си обезбедија место во полуфиналето. Со...

Шведска во четвртфинале со минимален триумф над Швајцарија

Шведска го обезбеди претпоследното седмо место во четвртфиналето на 21 Светското фудбалско првенство во Русија. Во осминафиналето беше подобра од Швајцарија со минимални 1:0 на средбата што се одигра во...