Категорија : Топ тема

Топ тема

Топ Тема (30.04.2024): Дебата меѓу Миша Поповиќ, Неда Малеска Сачмароска и Милан Стефаноски

Дејан Дејан
Сузбивање на корупцијата, независно судство, реформа на администрацијата и доброто владеење е дел од понудата на партиите за освојување на власта. Колку се слични, а...
Емисии Топ тема

Топ Тема – Што ќе значи исходот од трката Османи – Таравари за парламентарните избори? 26.04.2024

Дејан Дејан
Дали детронизирањето на ДУИ е веќе загубена битка за опозиционерите од Влен? Или земјотресот е во најава?Што ќе значи исходот од трката Османи – Таравари...
Емисии Избори 2024 Топ тема

Топ тема (22.04.2024) Претседателски дуел во сенка на Реал – Барселона

Дејан Дејан
Седум кандидати, седум различни визии и концепти за идентични предизвици пред кои е Македонија. Кој е најсоодветниот за функцијата шеф на државата? Вечерва во „Топ...
Емисии Избори 2024 Топ тема

Топ тема (19.04.2024): Недостиг на суштина во кампањата за претседателските избори

Дејан Дејан
Што им кажаа, а што пропуштија да им предочат претседателските кандидати на гласачите? – Влегуваат ли во сенка на кампањата за парламентарни избори? Големи ветувања...
Емисии Избори 2024 Топ тема

„Вин-Вин“ (18.04.2024): Претседателските избори во сенка на лидерите на политичките партии

Дејан Дејан
Анемичната претседателска кампања од денеска добива инфузија со парламентарната, со ист фокус, конфликтна, исклучива, без енергија и нови идеи. Визија и понуда за избор или...
Топ тема

Топ Тема (16.04.2024) Дебата со комуниколозите Сеад Џигал и Бојан Кордалов

Дејан Дејан
Каква реторика доминира во досегашната кампања за претседателските избори. Како дискредитацијата стана поважна од програмата на кандидатите. Колку е присутна црната кампања во обраќањата од...
Топ тема

Топ Тема (15.04.2024) Анализа на Иванов и Адамчевски- дали последниот судир Иран – Израел ќе остане изолиран?

Дејан Дејан
Светот повторно во грч од ризиците на блиско-источната војна врз глобалниот мир. Може ли да се предвиди дали последниот судир Иран – Израел ќе остане...
Емисии Избори 2024 Топ тема

Интервју со претседателскиот кандидат Стевчо Јакимовски 10.04.2024

Дејан Дејан
Со слоганот „Храбро за Македонија“, лидерот на ГРОМ Стевчо Јакимовски тргна во потрага на гласови за функцијата Претседател на државата. Реформа во одбраната, реформа во...
Емисии Избори 2024 Топ тема

Интервју со претседателскиот кандидат Арбен Таравари 09.04.2024

Дејан Дејан
Со едноставен слоган „Таравари за претседател“ докторот Арбен Таравари влезе во трката за иден шеф на државата. Неколку уставни измени, длабинска реформа на правосудството, но...
Емисии Избори 2024 Топ тема

Интервју со претседателскиот кадидат Билјана Ванковска 08.04.2024

Дејан Дејан
Со слоганот „Го враќаме достоинството на нацијата“ професорката Билјана Ванковска ја води изборната трка за претседател на државата. Нов граѓански Устав и раскинување на Преспанскиот...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе