Категорија : Топ тема

Вести Македонија Топ тема

Министерските имиња и владиниот кабинет пред крај на мај- ќе зависи ли и од прегласување

Дејан Дејан
Пред крај на мај нема да има ништо поврзано со поделбата на владините ресори во коалицијата на ВМРО-ДПМНЕ и „Вреди“, ни тврди извор на Телма...
Емисии Топ тема

Топ Тема – Претседателска дебата Гордана Силјановска Давкова и Стево Пендаровски 01.05.2024

Дејан Дејан
Претседателска дебата помеѓу Стево Пендаровски – кандидат на коалицијата предводена од СДСМ и Гордана Силјановска Давкова – кандидат на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ. Што нудат...
Топ тема

Топ Тема (30.04.2024): Дебата меѓу Миша Поповиќ, Неда Малеска Сачмароска и Милан Стефаноски

Дејан Дејан
Сузбивање на корупцијата, независно судство, реформа на администрацијата и доброто владеење е дел од понудата на партиите за освојување на власта. Колку се слични, а...
Емисии Топ тема

Топ Тема – Што ќе значи исходот од трката Османи – Таравари за парламентарните избори? 26.04.2024

Дејан Дејан
Дали детронизирањето на ДУИ е веќе загубена битка за опозиционерите од Влен? Или земјотресот е во најава?Што ќе значи исходот од трката Османи – Таравари...
Емисии Избори 2024 Топ тема

Топ тема (22.04.2024) Претседателски дуел во сенка на Реал – Барселона

Дејан Дејан
Седум кандидати, седум различни визии и концепти за идентични предизвици пред кои е Македонија. Кој е најсоодветниот за функцијата шеф на државата? Вечерва во „Топ...
Емисии Избори 2024 Топ тема

Топ тема (19.04.2024): Недостиг на суштина во кампањата за претседателските избори

Дејан Дејан
Што им кажаа, а што пропуштија да им предочат претседателските кандидати на гласачите? – Влегуваат ли во сенка на кампањата за парламентарни избори? Големи ветувања...
Емисии Избори 2024 Топ тема

„Вин-Вин“ (18.04.2024): Претседателските избори во сенка на лидерите на политичките партии

Дејан Дејан
Анемичната претседателска кампања од денеска добива инфузија со парламентарната, со ист фокус, конфликтна, исклучива, без енергија и нови идеи. Визија и понуда за избор или...
Топ тема

Топ Тема (16.04.2024) Дебата со комуниколозите Сеад Џигал и Бојан Кордалов

Дејан Дејан
Каква реторика доминира во досегашната кампања за претседателските избори. Како дискредитацијата стана поважна од програмата на кандидатите. Колку е присутна црната кампања во обраќањата од...
Топ тема

Топ Тема (15.04.2024) Анализа на Иванов и Адамчевски- дали последниот судир Иран – Израел ќе остане изолиран?

Дејан Дејан
Светот повторно во грч од ризиците на блиско-источната војна врз глобалниот мир. Може ли да се предвиди дали последниот судир Иран – Израел ќе остане...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе