Категорија : Вести

Вести Свет Топ вести

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтер ја погоди Венецуела

Дејан Дејан
Земјотрес со интензитет од 6,1 степен според Рихтеровата скала ја погоди рано изутринава Венецуела. Земјотресот се случил на длабочина од 84 километри, се наведува на...
Вести Македонија Најважни

На „Богородица“ и „Табановце“ се чека околу 40 минути

Дејан Дејан
На граничните премини  „Богородица“ и „Табановце“ е зголемена фреквенцијата и се чека околу 40 минути, додека на останатите гранични премини од македонска страна, нема подолги...
Вести Македонија Топ вести

Неколкуметарското знаме со бои на виножитото се распосла низ центарот на Скопје

Дејан Дејан
Под мотото „Спектакуларно непослушни!“ денеска во Скопје се одржа петтата парада на гордоста. Организаторите велат ова е еден ден кога ЛГБТИ луѓето можат да бидат...
Вести Свет

Силно невреме со град ги зафати Босна и делови од Србија, се движи кон Хрватска

Дејан Дејан
Силно невреме зафати делови од Србија. Најсилен интензитет имало во градовите Лозница и Крупањ каде дворовите буквално биле забелени. Попладнево голема водена маса со обилни...
Вести Свет

Шумските пожари продолжуваат да се шират во Грција поради големата суша

Дејан Дејан
Во Грција, противпожарните бригади се борат со шумските пожари во близина на Атина со бројни противпожарни возила, четири авиони и хеликоптери. Примарниот фокус на интервенцијата...
Вести Свет

Огномет причина за големиот пожар во Грција

Дејан Дејан
Огномет испукан од јахта во петокот предизвикал шумски пожар на островот Хидра, соопштија локалните пожарникарски власти. Пожарот ја изгоре единствената борова шума на туристичкиот остров...
Вести Македонија

Оризовите ниви во Кочанско половина месец оставени без вода, земјоделците протестираат

Дејан Дејан
Земјоделските производители од кочанското село Грдовци попладнево организираа протест во оризовите ниви затоа што повеќе од половина месец нивните површини се оставени без вода. Реагирале...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе