win-win Емисии

„Вин-Вин“ (13.06.2024) Што содржи нацрт текстот за измените на законот за судски совет

Министерството за правда ги подготви нацрт измените на законот за судски совет. Ќе останат ли во „глува соба“ ако ВМРО ДПМНЕ остане на ставот дека почеток на реформите е распуштање на судскиот и советот на јавни обвинители.
Која патека ја преферираат партнерите и какви обврски сме презеле?
Вечерва во „Вин-Вин“ дебатираа Викторија Аврамоска – Мадиќ и Ивана Петковска.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

„Топ тема“ (22.07.2024) Судство, дигитализација, заем од Унгарија – интервју со премиерот Христијан Мицкоски

Дејан Дејан

„Топ тема“ (19.07.2024) Девијантното однесување на младите станува сè позагрижувачко

Дејан Дејан

„Вин-Вин“ (18.07.2024) Државна каса со рекордни приливи, но и поголем дефицит и јавен долг од 68 отсто од БДП

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе