Филмови

МОЈОТ АНГЕЛ – недела, 16 јуни 2024 – 22:15

Лизи Менинг е разведена и емотивно нестабилна жена која се бори за старателство над својот 11-годишен син Томас. Таа дава се од себе за да ги балансира работата и самохраното родителство, па се потпира и на помошта од родителите, а поранешниот сопруг често ја критикува за нејзиниот начин на живот.

Еден ден, Лизи оди да го земе Томас, кој е на роденденска забава на училишен другар. Таа одеднаш се изненади кога во својот свет го здогледа 7-годишното девојче Лола и препознава дел од себе во неа. Тој не може да ја извади од глава и се спријателува со мајката на Лола, Клер Бредли и сака Томас да се спријатели со братот на Лола за таа да може што повеќе да влезе во животот на Лола.

Улоги: Номи Рапас, Ребека Бауер, Лук Еванс

https://youtu.be/G1BD8EgwmPA

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ЅИДОТ – недела, 23 јуни 2024 – 22:15

Дејан Дејан

БЕКИ – сабота, 22 јуни 2024- 22:15

Дејан Дејан

ЗЕМЈА ОД СОНИШТАТА – петок, 21 јуни 2024- 22:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе