Вести Македонија Топ вести

(Фото) Прозорско стакло падна попладнево од Соравија центарот, дел од улицата меѓу ГТЦ и Работнички дом накратко затворен

Стакло падна од Соравија центарот. Од претпоследниот кат на бизнис центарот Соравија попладнево испадна прозорско стакло кое се скрши на тротоарот и на улицата која минува меѓу ГТЦ и Работничкиот дом.

Дел од улицата беше затворен додека вработени го чистеа стаклото. Нема информации за повредени.

Лани во септември, во управителската структура на Соравиа влезе Дрин Ахмети, внукот на претседателот на ДУИ, Али Ахмети. Тој планираше преземање на овој бизнис деловен центар, вреден повеќе од 30 милиони евра преку кредит, но потоа внукот на Ахмети извести дека во зделката ќе се вклучи фирма од Тексас, САД.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Тв Телма / TV Telma (@tvtelma)

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

(ВИДЕО/ФОТО) Изгаснат пожар во Лисиче. Можел да зафати и куќи

Дејан Дејан

Триесет членови, 24 министерства и седум потпретседатедели – Црна Гора има нова влада

Дејан Дејан

Убиство на гостиварско Дебреше – застрелан помлад жител на селото

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе