Филмови

ПЕСНА ЗА МАРИОН – петок, 03 мај 2024 19:20

„Незавршена песна“ или „Песна за Марион“, е комична драма што се случува во Лондон. За срамежливиот, намќорест пензионер Артур кој е неволно инспириран од неговата сакана сопруга Мерион да се приклучи на многу неконвенционален локален хор. Во судир со неговиот син Џејмс, на харизматичната директорка на хорот Елизабет и е препуштено да се обиде да го убеди Артур дека може да научи да го прифаќа животот. Артур мора да се соочи со тајните струи на сопствената личност која негодува додека тргнува на урнебесно, животно патување на музичко себеоткривање.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

ЅИДОТ – недела, 23 јуни 2024 – 22:15

Дејан Дејан

БЕКИ – сабота, 22 јуни 2024- 22:15

Дејан Дејан

ЗЕМЈА ОД СОНИШТАТА – петок, 21 јуни 2024- 22:15

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе