Македонија Топ вести

Кривични пријави по објава на имиња на одбојкари наводно заболени од Ковид-19

Списоци со малолетници – одбојкари  од Струмица наводно позитивни на КОВИД – 19 се врти низ социјалните мрежи и ги вознемирува децата и нивните семејства. Списокот се споделува бидејќи пред извесно време две девојчиња се регистрирани како позитивни па целиот клуб е во изолација. Од клубот Виктори волеј велат дека засега сите се чувствуваат добро и периодот на изолација истекува за ден, два.

Претседателот на клубот објаснува дека ќе поднесе кривична пријава против непознат сторител бидејќи е нарушен угледот на клубот и на децата.

Последниве два дена во Струмица има 24 новорегистрирани на КОВИД – 19 и најголемиот дел се на возраст од 15 до 30 години.

Сузана Мицева

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Пожарот над  Битола е под контрола, но се уште има неколку активни жаришта

Дејан Дејан

Тендерџијата Чифлигароски во бегство, неговите директори добија по две години затвор

Сашо Чавдаров

Со ребалансот ВМРО-ДПМНЕ не предвидува зголемување на минималната плата, велат од СДСМ

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе