Категорија : Црвена линија

Црвена линија

Црвена линија с4.е153, денеска во 16:15 (22 мај ’24)

Дејан Дејан
Со интернет револуцијата и електронска трговија доживува своја експанзија. Кај нас, иако зема замав, се уште е далеку од европскиот просекот. Недоволна информираност, страв од...
Црвена линија

Црвена линија с4.е152, денеска во 16:15 (21 мај ’24)

Дејан Дејан
Матурските прослави се почесто личат на свадби, матурантките на невести, матурантите на младоженци. Се разменуваат скапи подароци, се трошат илјадници евра.  Дали родителите имаат или...
Црвена линија

Црвена линија с4.е151, денеска во 16:15 (20 мај ’24)

Дејан Дејан
Студираат на универзитетите во земјава, а бараат работа во странство. По завршување на студиите голем број студенти ќе заминат бидејќи во родното место немаат можност...
Црвена линија

Црвена линија с4.е149, денеска во 16:15 (16 мај ’24)

Дејан Дејан
Секојдневно сме сведоци на сообраќајни несреќи предизвикани од ниската сообраќајна култура кај сите учесници во сообраќајот: пешаци, велосипедисти, моторџии и возачи на најново електрични тротинети. Од...
Црвена линија

Црвена линија с4.е148, денеска во 16:15 (15 мај ’24)

Дејан Дејан
Како резултат на долгогодишните погрешни политики во земјоделието, нивите се обраснати со плевел, а во селата веќе нема кој да работи! Земјоделците бараат нови закони...
Црвена линија

Црвена линија с4.е147, денеска во 16:15 (14 мај ’24)

Дејан Дејан
Овој викенд, четврта година по ред, се одржува масовната еколошка акција „Генералка викенд“. Ќе се чисти во сите општини и националните паркови Шар Планина и Галичица....
Црвена линија

Црвена линија с4.е146, денеска во 16:15 (13 мај ’24)

Дејан Дејан
Не стивнуваат реакциите во јавноста откако вчера во свечената заклетва, претседателката Гордана Силјановска Давкова не го употреби уставното име на државата? Од едни критики, од...
Црвена линија

Црвена линија с4.е144, денеска во 16:15 (09 мај ’24)

Дејан Дејан
Изборите завршија – Македонија ја доби првата жена – претседател Гордана Сиљановска Давкова. На парламентарните избори ВМРО – ДПМНЕ освои 58 мандати во новиот собраниски...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе