Категорија : Црвена линија

Црвена линија

Црвена линија с4.е142, денеска во 16:15 (02 април ’24)

Дејан Дејан
Освен по шегите, 1ви април е Ден на акцијаштвото. Доброволното работно ангажирање на младите беше познато како „Младинска работна акција“. Имаше сојузни и републички акции, се...
Црвена линија

Црвена линија с4.е139, денеска во 16:15 (28 март ’24)

Дејан Дејан
Урбаната опрема, осветлувањето, градското зеленило, автобуските постојки секојдневно се предмет на вандализам и уништување. Што е причината за ваквото однесување на македонските граѓани: недостаток на...
Црвена линија

Црвена линија с4.е135, денеска во 16:15 (22 март ’24)

Дејан Дејан
Просечна плата 40.000 денари – за работниците сон, ама за политичарите јаве. Ги намалија коефициентите, ама платите повторно им се покачуваат. Минималната плата и пензиите се покачија,...
Црвена линија

Црвена линија с4.е133, денеска во 16:15 (20 март ’24)

Дејан Дејан
Три месеци по ред расте бројот на невработени регистрирани во Агенцијата за вработување. Претходно, стапката на невработени константно се намалуваше, па дури започнавме увоз на работна...

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе