Вести Македонија Најважни

Телма го откри местото каде било запалено возилото на монструмите кои ја убија Вања Ѓорчевска

Во атарот на селото Бразда на половина пат кон спортскиот аеродром Стенковец стојат трагите од запалениот автомобил на монструмите кои ја убија четиринаесетгодишната Вања Ѓорчевска.

До местото може да се стигне исклучиво по каллив земјен пат кој малкумина го знаат, дури и мештаните од Бразда не ја знаат точната локација.

На локалниот пат кон селото Бразда нема многу сообраќај и на две места има исклучување кое води кон локацијата каде што е оставен и запален автомобилот.

Ова е патот по кој се движат монструмите со „цитроенот“. Во багажникот е врзано и преплашено дете.

Планот веќе им е изјаловен и решени се да ги скријат трагите и повторно да ги окрвават веќе крвавите раце.

Признале, прво ја ликвидираат Вања каде околу 10 часот наутро, ја закопуваат, а потоа го носат возилото за да го запалат.

Според официјалните информации од истрагата, телото на четиринаесетгодишната Вања Ѓорчевска е закопано во близина на опожарениот автомобил, во полињата од атарот на селото Бразда, кон спортскиот аеродром Стенковец.

Огнен Чанчаревиќ

(фото) Телма на местото на запалената кола со која беше грабната Вања

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани соджини

Епидемијата на колера им се заканува на милиони Јеменци

Дејан Дејан

Папата Франциск уште еднаш упати повик за мир на Блискиот Исток и Украина

Дејан Дејан

„Цвета“ бизнисот на криминалните банди со трговијата со оружје во Албанија

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе