Емисии Наука и здравје Телма амбуланта

Со избор на храна против кардио-васкуларни болести- Телма амбуланта

Се што е екстремно му наштетува на телото, така што и исхраната треба да биде избалансирана.

Која храна е добра како превенција од кардиоваскуларни заболувања, а што треба да имаме на менито кај болестите на срцето и крвните садови?

Ги разјаснивме митовите околу холестеролот, кои продукти треба да се земаат во мали количини, има ли суплементи што може да му помогнат на срцето да остане здраво.

Гостинка ни беше д-р, Маја Шушлевска Павковска – интернист-кардиолог.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Компјутерски алатки со вештачка интелигенција навлегуваат во секојдневието на човекот

Дејан Дејан

Топ тема (20.05.2024): ДУИ со обвинувања за изборен инженеринг, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ по плус пратеник во петката

Дејан Дејан

КОД: Крај на бегството на Палевски Палчо, за одговори за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе