Емисии Наука и здравје Телма амбуланта

Живот со срцева слабост-Телма амбуланта

Срцевата слабост е сериозно и често заболување.

Оние што ја имаат дијагнозата најчесто имаат ,,проширено”, зголемено срце и забрзан пулс. Зошто се случува тоа?

Доколку болеста се открие навремено може ли да се спречи нејзиниот прогрес?

Како изгледа животот со срцева слабост ни појасни проф.д-р. Милка Клинчева – кардиолог во Жан Митрев Клиник.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Компјутерски алатки со вештачка интелигенција навлегуваат во секојдневието на човекот

Дејан Дејан

Топ тема (20.05.2024): ДУИ со обвинувања за изборен инженеринг, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ по плус пратеник во петката

Дејан Дејан

КОД: Крај на бегството на Палевски Палчо, за одговори за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе