0M+ Емисии

Бебе и домашен миленик – можат ли заедно?

Се препорачува ли новороденче да биде во близина на домашен миленик? Кои се предностите но и лошите страни од контактот на децата со животните. Што не смеете да правите ако имате миленик и мало дете и како бебето да биде безбедно покрај маче или куче во домот?

Во понеделник, во 0м+ разговаравме со д-р Александар Сајковски – педијатар и д-р Жарко Радовиќ – ветеринар.

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Дејан Дејан

КОД: Премиера на „Скршени синџири: Враќање по ИСИС“, предизвици и ризици за повратниците

Дејан Дејан

Топ Тема 22.05.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе