Временска прогноза

Сончево со магла по котлините – Временска прогноза за 4.1.2022

Македонија и понатаму ќе се наоѓа под влијание на стабилна и натпросечно топла воздушна маса, така што и утре речиси насекаде ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Претпладне по одделни котлини со појава на магла или значително ниска облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југозападен правец. Преку ден температурата од 8 до 17°C.

Деталите во Телма МЕТЕО со Ирена Лазарова – Димитровска, во соработка со УХМР!

e-mail: [email protected]

https://www.instagram.com/telmameteo/

© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани. Овој текст не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Поврзани содржини

Сончево и многу топло – Временска прогноза за 18.7.2024

Дејан Дејан

Останува активно портокалово ниво на опасност од високи температури – Временска прогноза за 17.7.2024

Дејан Дејан

Сончево и многу топло, попладне со мала до умерена локална облачност – Временска прогноза за 16.7.2024

Дејан Дејан

Користиме колачиња на нашата веб-страна за да ви го дадеме најрелевантното искуство со запомнување на вашите преференции и повторни посети. Со кликнување на „Прифати“, вие се согласувате да се користат колачиња. Прифати Прочитај повеќе